BİZDEN HABERLER

YASİN TOKAT'IN 50. BAĞBOZUMU ŞEREFİNE 1700 ŞİŞE YAPILMIŞTIR
25 - 1 - 2021

Bir ilçeye adanmış ömür..

YT şarabımız hazır.. 

Yasin Tokat, 02.04.1948 yılında Denizli ili, Güney İlçesi, Koparan Köyünde dünyaya geldi.
 
1962 yılında babası İbrahim Tokat’ın yönlendirmesi ve en büyük abisi Fevzi Tokat’ın önderliğinde 5 kardeş birlikte Pamukkale Şaraplarını kurdular. 1967 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Gıda ve Fermantasyon Teknolojisi Bölümüne başlayan Yasin Tokat, henüz genç bir gıda mühendisi adayı iken yaz aylarında aile işletmesinde çalışmaya başladı.
 
İlk Bağ Bozumunu 1969 yılında yapan Yasin Tokat, 1972 yılında üniversiteden mezun olduğunda, Türkiye Şarapçılık Tarihini değiştirecek hamlelerde bulunacağı şirket yönetim sürecini başlatmış oldu.
 

 Türk Şarap Sektörünün en büyük sıkıntısının, yeterli kalite ve kantitide üzüm bulunamaması olduğunu gören Yasin Tokat, Güney’de kaliteli şaraplık üzüm çeşitlerinin yaygınlaşması için yoğun bir çalışma başlattı.

Güney’i Türkiye Şarapçılığının merkezi yapma hayali ile çıktığı yolda, köy kahvelerinde toplantılar düzenleyerek, çiftçileri bu hayaline ortak etti ve bu uzun süreçte her zaman onların yanında oldu. Güney’li bağ çiftçisine 100.000’lerce Amerikan asma anacı dağıtan ve aşı kalemi sağlayan Yasin Tokat liderliğindeki Pamukkale Şarapçılık, bugün Güney Platosundaki Şaraplık Bağ alanının elli bin dekara ulaşmasında önemli rol oynadı.
 
Yasin Tokat’ın vizyoner, idealist ve devrimci kişiliği, tutkusu ile birleşince, Güney İlçesi Türkiye’nin en önemli bağ bölgesi haline geldi.
 
Şarapçılığın duayeni ve emekçisi olan Yasin Tokat gururumuzdur…

VEGAN SERTİFİKAMIZI YENİLEDİK
21 - 2 - 2021

Vegan Sertifikalı Şaraplar

Şaraplar, sizinle buluşmadan önce fermantasyon sonrası oluşmuş maya artığı, tortu gibi istenmeyen maddeleri ayrıştırmak için çöktürme işlemine tabi tutuluyor. Bu çöktürme işlemi sırasında ise balık tutkalı (balık mesane proteini), albümin (yumurta beyazı), kazein (bir süt proteini) ve jelatin (hayvansal protein) gibi çeşitli hayvansal ürünler kullanılıyor. 

Pamukkale Şarapçılık olarak biz tüm şaraplarımızı “vegan” yaşam tarzına uygun bir şekilde üretiyoruz. Dolayısıyla bahsettiğimiz çöktürme işlemini hayvansal temelli ürünler yerine; bitkisel proteinler, bentonitlerle yapıyor ve bu durumu uluslararası geçerliliği olan “Vegan Sertifikası” ile tescilliyoruz. 

 

  

ÇOK SEVİLEN MULIER ŞARABIMIZIN, KÖPÜKLÜSÜNÜ YAPTIK
21 - 2 - 2021

         

       

SAVA'NIN 10. YILINI KUTLARKEN CARREFOURSA CEO'SU SAYIN KUTAY KARTALLIOĞLU'NUN KONUŞMASI
15 - 3 - 2021

2020 YILI BAĞBOZUMUNDAN
15 - 3 - 2020

EKŞİ SÖZLÜKTE PAMUKKALE ŞARAPLARI
21 - 2 - 2021

sevdigim butun saraplar bunlara aitmis. bugun az evvel farkettim. 

 

sava
trio
rosella

vallahi sizi tebrik ediyorum. umarim bir gun denizlide tanisma imkani da olur. 

sirayla butun saraplarinizi deneyecegim tek tek.
02.11.2018 01:52 beeyore 

ŞARAP TADIMI BÜYÜK KATILIMLA YAPILDI
21 - 2 - 2021